Wolontariat

Spotkanie w ramach działalności wolontariatu międzynarodowego

W kwietniu br. uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Marty Wrocławskiej i p. Marty Jagiełło, wzięli udział w cyklicznym spotkaniu wolontariatu międzynarodowego, pod patronatem Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”. Spotkanie odbyło się w Radomiu w siedzibie Centrum Wolontariatu Międzynarodowego przy ul. Kelles-Krauza. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą wspierać ideę pracy charytatywnej na rzecz innych (np. wcielenie się w role animatorów zabaw z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka lub pomoc przy organizacji meczu koszykówki, w którym wezmą udział wolontariusze z krajów Unii Europejskiej). Następnie uczniowie zostali zaproszeni do dyskusji dotyczącej wartości, jakie niesie ze sobą działalność wolontariacka. Ciekawą formą podsumowania spotkania była nauka tańców narodowych, do których kroki zaprezentowali m.in. wolontariusze z Turcji, Francji i Ukrainy.

Czytaj więcej...

XVIII edycja Balu Wolontariusza

Uczniowie z naszego gimnazjum, działający w wolontariacie we współpracy z Centrum Wolontariatu "Arka", w sobotę 03.02.2018 r. bawili się na XVIII Balu Wolontariusza. Gospodarzem tegorocznej imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 27 przy ul. Sadkowskiej w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowało 21. wolontariuszy zaangażowanych na co dzień w pracę woluntarystyczną. Dziewczęta i chłopcy mieli okazję spotkać się z innymi wolontariuszami, wymienić spostrzeżenia na temat swojej pracy, wspólnie bawić się i brać udział w loterii fantowej. Bal był swego rodzaju nagrodą za ich dotychczasową pracę i zaangażowanie. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich udekorowaną salę, poczęstunek i tort. Podczas balu wręczane były upominki od Fundacji „Wolne Miejsce” dla wolontariuszy biorących udział w zbiórce żywności, przeznaczonej na wigilię dla samotnych. Nasze wolontariuszki: Martyna Pulkowska, Anna Gawlińska i Angelika Popis znalazły się wśród obdarowanych upominkami.

Czytaj więcej...

Wigilia na Deptaku

Dnia 17.12.2017 r. nasze wolontariuszki - Paulina Miazga i Natalia Kocon ze Szkolnego Koła Wolontariatu, brały udział w Wigilii na Deptaku, rozdając opłatek. Wigilia została zorganizowana dla radomian w potrzebie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, celebrowaną przez biskupa Henryka Tomasika w radomskiej katedrze. Po niej zgromadzeni na deptaku uczestnicy podzielili się wigilijnym opłatkiem, przybliżając atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W wydarzenie zaangażowało się kilka kół wolontariatu z diecezji radomskiej we współpracy z Centrum Wolontariatu "Arka”.

Czytaj więcej...

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  Działaj lokalnie  Centrum Edukacji Obywatelskiej  Młody Obywatel  mFundacja  Szkoła z klasą 2.0

Mazowsze serce Polski  Kapitał Ludzki  Europejski Fundusz Społeczny

mFundacja  Cybernauci  Wolne Lektury