Wyjazd na Noc Muzeów 2018 do Łodzi

Nocą, z 19. na 20. maja br. uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej w Rogolinie wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu „Noc Muzeów 2018”. Tym razem celem podróży były zasoby kulturalne Łodzi. Na trasie wycieczki znalazły się Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz dwa muzea: Muzeum Farmacji i Muzeum Kinematografii.

Podczas wizyty w łódzkim planetarium uczniowie mieli możliwość obserwacji nieba przez teleskopy, a także przeprowadzali eksperymenty z zakresu hydrostatyki i elektrostatyki pod okiem naukowca-pasjonata.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Farmacji, w którym oprócz wysłuchania krótkiego wykładu na temat historii farmacji, zobaczyli wystawę czasową pt. „Pijawki i mandragora - w oparach dawnej apteki.” W salach muzeum zaprezentowano również dawne wnętrza apteki, wyposażone w zabytkowe meble, naczynia i narzędzia służące niegdyś do tworzenia leków. Uczniowie mieli również możliwość ukręcenia własnego kremu do rąk i zobaczenia, w jaki sposób wyrabia się tabletki.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Kinematografii. Uczniowie wzięli udział w prezentacji odrestaurowanego fotoplastikonu. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa tematyczna dotycząca scenografii do najpopularniejszych wieczorynek emitowanych w TVP.
Podsumowaniem wyjazdu był nocny spacer najsłynniejszą łódzką ulicą, jaką jest ulica Piotrkowska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

 

 

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  Działaj lokalnie  Centrum Edukacji Obywatelskiej  Młody Obywatel  mFundacja  Szkoła z klasą 2.0

Mazowsze serce Polski  Kapitał Ludzki  Europejski Fundusz Społeczny

mFundacja  Cybernauci  Wolne Lektury